Rosselló Barceló, Miquel

Tornar al llistat

Bunyola, 16/11/1904
Prev. 02/06/1928
Def. 25/07/1974
Fou ordenat prevere dia 02.06.1928. Dia 21.05.1927 feia son Títol de Patrimoni per poder rebre els Ordes Majors. Començà l’exercici ministerial com Vicari de la parròquia nadiua (01.08.1928). Primatxer de la parròquia el 1936, fins que el 1950 fou nomenat Ecònom de Sta. Maria. L’any 1960 fou nomenat Arxiprest de Santa Maria. Darder R0426.